Bezpłatne badanie wzroku przez okulistę lub optometrystę przy zakupie okularów.

Zapraszamy do naszego gabinetu okulistyczno – optometrycznego w centrum Poznania na profesjonalne badanie wzroku wykonywane przez wykwalifikowany personel – doktora medycyny o specjalizacji okulistyka lub doktora optometrii.


Okulista Poznań – badanie wzroku z zakresu okulistyki i optometrii:

– badanie refrakcji oczu przy użyciu autorefraktometru (tzw. komputerowe badanie wzroku), – szczegółowe badanie ostrości widzenia przy użyciu optotestów, – dobór szkieł okularowych i soczewek kontaktowych, – badanie w biomikroskopie przedniego odcinka oka, – badanie dna oka, – ocena zaćmy i kwalifikacja do jej usunięcia, – badania wzroku kierowców.

Umów się na wizytę.

Przebieg badania wzroku

unit

Proponujemy badanie wzroku pod kątem doboru szkieł korekcyjnych oraz aplikacji soczewek kontaktowych. Badania są wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Dobieramy soczewki kontaktowe sferyczne i toryczne. W czasie wizyty w gabinecie osoby rozpoczynające przygodę z soczewkami kontaktowymi przechodzą naukę ich zakładania i zdejmowania. Ponadto zostają poinformowane o zasadach pielęgnacji i zachowania higieny w czasie korzystania z soczewek kontaktowych. Dodatkowa wizyta kontrolna jest bezpłatna.

Pierwszym celem badania wzroku jest korekcja wady refrakcji (krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu). Ponadto sprawdzana jest akomodacja, czyli zdolność wyraźnego i komfortowego widzenia na różne odległości, a także widzenie obuoczne, tj. ustawienie obojga oczu oraz ich współdziałanie w procesie widzenia.  Ewentualne zaburzenia, o ile nie są spowodowane stanem chorobowym, można zwykle łatwo skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Wiedza o istniejących anomaliach widzenia obuocznego pozwala również na prawidłowy dobór korekcji, co jest szczególnie ważne w przypadku okularów progresywnych. W niektórych przypadkach nieodzowna jest terapia widzenia w postaci ćwiczeń wzrokowych. Ćwiczenia takie są dobierane indywidualnie w zależności od stanu układu wzrokowego pacjenta i powinny być wykonywane pod ścisłym nadzorem specjalisty.

Ponadto, w trakcie badania wykonywana jest podstawowa diagnostyka układu wzrokowego w kierunku chorób oczu (m.in. zaćmy, jaskry i AMD). W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent zostaje objęty opieką lekarską, a jeśli zajdzie taka potrzeba – kierowany jest na specjalne konsultacje. Należy przy tym pamiętać, że oko to niezwykle skomplikowany narząd i w wielu przypadkach wczesna diagnoza jest podstawą zachowania dobrego widzenia.

 

Optyk, okulista, optometrysta Poznań – zbadaj wzrok, zadbaj o swoje oczy już dziś!

Darmowe badanie nie łączy się z innymi promocjami. 

Kto jest kim i jakiej wizyty potrzebuję? 🙂 

Optometrysta  to specjalista zajmujący się badaniem i dobieraniem korekcji optycznej – okularów czy soczewek kontaktowych. Prowadzi także optometryczną terapię widzenia i rehabilitację wzroku.
Coraz częściej postrzegany jest jako specjalista pierwszego kontaktu. Jeżeli mamy problemy z niewyraźnym widzeniem, zamazywaniem się obrazu, zmęczeniem oczu, zezem lub chcielibyśmy nosić soczewki kontaktowe, optometrysta powinien być naszym pierwszym wyborem.

Okulista to przede wszystkim specjalista w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczuTo zwykle specjalista pierwszego kontaktu gdy niepokoi nas wygląd oczu bądź problemy z widzeniem dziecka. Okulista diagnozuje i planuje leczenie. Może także dobrać okulary lub soczewki. W przypadku dolegliwości chorobowych, takich jak: czerwone oko, stan zapalny, ból oka, itp. – naszym pierwszym wyborem powinien być lekarz okulista.